Okolí


Chata Na Slunci se nachází ve městě Turnov, které je často přezdíváno jako Srdce Českého ráje. Byť se Turnov nachází téměř na okraji této chráněnné krajinné oblasti je to vynikající startovní bod pro objevování této unikátní lokality. Ve městském muzeu je statická výstava drahokamů, kterými proslul nedaleký kopec s rozhlednou — Kozákov. Nejstarší písemná zmínka o městě Turnov pochází ze 13. století. Turnov proto disponuje historickou architekturou ať už se jedná o náměstí Českého Ráje s dobovou radnicí, nebo o nově zrekonstruovanou židovskou synagogu, která díky štěstí a náhodě přežila nástrahy doby a dochovala se v relativně neporušeném stavu. Pro opbjevování města Turnov je pro vás k dispozici mapa, kterou naleznete níže na této stránce. A jako poslední ale neméně užitečné naleznete odkazy na další zajímavé weby s informacemi a tipy co dělat na dovolené v Chatě Na Slunci.


Tipy na výlety


V pěšky dosažitelné vzdálenosti od chaty se nachází několik zajímavých turistických míst, kam se můžete projít.Kudy na skalní výhlídku Hlavatice

Skalní vyhlídka Hlavatice slavila v roce 2014 své stoleté výročí. Jedná se o unikátní skalní vyhlídku tvořenou přírodní skalní věží s železným točitým schodištěm. Návštěvníci odtud mohou vidět Turnov — Srdce Českého ráje přímo jako na dlani. Jako romantická a netradiční procházka se nabízí návštěva tohoto místa za tmy a shlédnoutí Turnova v záři pouličního osvětlení.

TRASA

Zlatá stezka Českého ráje

Kdo by se chtěl projít dále do Českého Ráje, nabízí se výlet po Zlaté stezce, která vede přes rozhlednu Hlavatici, hrad Valdštejn a zámek Hrubou skálu. Po své délce je tato trasa lemována mnoha přírodními vyhlídkami. Ke zpáteční cetě můžete využít vlak ze stanice Hrubá skála, svézt se na vlakovou zastávku Turnov - Město, odkud je to do chaty okolo deseti minut chůze.

TRASA

Hrad Valdštejn

Tento hrad k Českému ráji neodmyslitelně patří. Ve vzdálenosti patnácti minut chůze od hradu se nachází parkoviště a v těsné blízkosti hradu je pak občerstvení. Touto kombinací se toto místo přímo nabízí jako výchozí bod pro objevování Českého ráje. Při cestě odtud na Hrubou skálu se vyplatí odbočit vpravo po modré turistické značce, dojít ke Kopicovu statku, pod nímž se nachází údolí s řadou skalních reliéfů, jejichž autorem je bývalý majitel statku Vojtěch Kopic.

TRASA

Turnov — užitečná místa


Připravili jsme pro vás mapu s vyznačenými restauracemi, místy pro zábavu, nákupy, ale i pro lékařskou pomoc nebo dopravní situace. V dolní části mapy je vyznačeno umístění chaty a pod mapou naleznete vysvětlivky k jednotlivým bodům.
OdkazyČeský ráj – oficiální stránky turistického regionu

Pro návštěvníky této severočeské lokality je vytvořen web se spoustou užitečných informací, který určitě stojí za navštívení.

ČESKÝ RÁJ

Český ráj dětem

Svou rozmanitou, krásnou a vyloženě pohádkovou atmosférou láká území Českého ráje tvůrce mnoha pohádek a filmů. K této tématice byl sdružením Český ráj vytvořen zajímavý web plná nápadů a aktivit pro děti.

ČESKÝ RÁJ DĚTEM


Nahoru